Tapahtumat vuodelle 2020

Edellinen vuosi :: Seuraava vuosi

Ajankohta Tapahtuma
Sudenpennut
Seikkailijat
Tarpojat
Samoajat
Vaeltajat
Aikuiset
13.1. – 16.1.2020 (ma–to) Viikkotoiminta jatkuu X X X X X X
1.2.2020 (la) Lippukuntapäivä X X X
4.2.2020 (ti) Veneenohjaajakurssin pääsykoe X X X
29.2.2020 (la) CluedoÄssä X
12.3. – 15.4.2020 (to–ke) Toiminta peruttu toistaiseksi X X X X X X
21.3. – 22.3.2020 (la–su) PERUTTU Selviytymisen taitopäivä tarpojille X
4.4. – 5.4.2020 (la–su) PERUTTU Sudepentujen kevätretki Hotelli X
10.4. – 12.4.2020 (pe–su) Veneenohjaajakurssin teoriaosa X X X
17.4. – 19.4.2020 (pe–su) Akelakoulutus X X
17.4. – 19.4.2020 (pe–su) Sampokoulutus X X
17.4. – 19.4.2020 (pe–su) PERUTTU Arkki 2020 X X X X X
25.4.2020 (la) PERUTTU Hunaja 2020 -kevätmestaruuskilpailu X X X
26.4.2020 (su) Sukella seikkailijaohjelmaan -koulutus samoajille X
3.5.2020 (su) PERUTTU Partioparaati X X X X X X
9.5.2020 (la) PERUTTU Kurnunkierros XXXIV
22.5. – 24.5.2020 (pe–su) PERUTTU Selviytymismajakka sotahuuto X
5.6. – 7.6.2020 (pe–su) Veneenohjaajakurssin käytäntöosa X X X
12.6. – 14.6.2020 (pe–su) PERUTTU Sudenpentukesäleiri Kassiopeia 2020 X
27.6.2020 (la) Iltapäiväpurjehdus, Norppa (sudarit) X
29.6.2020 (ma) Iltapurjehdus, Piisami (sudarit) X
1.7. – 5.7.2020 (ke–su) Theian Matkis 1/2020 X X X X X
9.7. – 12.7.2020 (to–su) Theian Matkis 2/2020 X X X X X
13.7. – 17.7.2020 (ma–pe) Theian Matkis 3/2020 X X X X X
27.7. – 31.7.2020 (ma–pe) Extramatkis NT&TSK X X X X
1.8. – 2.8.2020 (la–su) Viikonloppupurjehdus Majava (siirtyvät sudarit) X
14.8. – 16.8.2020 (pe–su) Ryhmänohjaajakoulutus (ROK) X
18.8.2020 (ti) Syyskauden aloitustapahtuma X X X X X X
21.8. – 23.8.2020 (pe–su) Viikonloppupurjehdus venekunnat X X X X X
24.8. – 30.8.2020 (ma–su) Viikkotoiminta alkaa X X X X X X
27.8.2020 (to) Iltapurjehdus, Rapu (sisut)
28.8. – 30.8.2020 (pe–su) Kokoontumispurjehdus X X X
29.8.2020 (la) Noppa 2020 -sudenpentukisa X
31.8.2020 (ma) Iltapurjehdus, Norppa (sudarit) X
1.9.2020 (ti) Iltapurjehdus, Merikotka (seikkailijat) X
2.9.2020 (ke) Iltapurjehdus, Piisami (sudarit) X
3.9.2020 (to) Iltapurjehdus, Myrskylintu (tarpojat) X
4.9. – 6.9.2020 (pe–su) Merikisat X X X X
4.9. – 6.9.2020 (pe–su) Viikonloppupurjehdus Telkkä+Merikotka X X X X X
7.9.2020 (ma) Iltapurjehdus, Mustekala ja Delfiini (sisut)
8.9.2020 (ti) Iltapurjehdus, Majava (sudarit) X
9.9.2020 (ke) Iltapurjehdus, Saukko (sudarit) X
11.9. – 13.9.2020 (pe–su) Viikonloppupurjehdus Merilokki+Myrskylintu X X X X X
12.9. – 13.9.2020 (la–su) Syysmestaruuskilpailu KeskiPiste X X X
13.9.2020 (su) Partiojohtajaneuvosto X X X
14.9.2020 (ma) Iltapurjehdus, Merilokki (tarpojat) X
15.9.2020 (ti) Iltapurjehdus, Tiira (tarpojat) X
16.9.2020 (ke) Iltapurjehdus, Telkkä (seikkailijat) X
18.9. – 20.9.2020 (pe–su) Archipelago Race X X
25.9. – 27.9.2020 (pe–su) Aikuisten VOK X
25.9. – 27.9.2020 (pe–su) Ässis 1. osa X
2.10. – 4.10.2020 (pe–su) Koulutusfestarit X X
2.10. – 4.10.2020 (pe–su) Viikonloppupurjehdus Tiira X X X X X
3.10. – 4.10.2020 (la–su) Syys-SM-kilpailu Käännekohta X X X
10.10.2020 (la) Lippukunnan päiväretki X X X X X X
10.10. – 11.10.2020 (la–su) Tuohitorvi 2020 X X X X X
30.10. – 1.11.2020 (pe–su) Ässis 2. osa X
14.11. – 15.11.2020 (la–su) Partiotaitokilpailujen järjestelytoimikuntakoulutus (JTMK) X X X